Nigdy nie bylem, nigdy nie bede....

Temat: Śmiać się czy płakać ?
" />Witam,

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4556544.html

Ten artykuł po prostu zwalił mnie z nóg, i stłumił resztki nadziei co do chociaż by "śladowych ilości zdrowego rozsądku" prasy oraz
Policji w naszym kraju

cyt;

(...) Co kilka dni można się tam natknąć na oferty sprzedaży pistoletów CZ z tłumikiem, karabinków kałasznikowa, pistoletów maszynowych Skorpion, Sten, Samopal VZ, karabinów Mauser i Welrod, a nawet karabinków snajperskich SWD. Czeskie prawo na to zezwala, bo oferowana na aukcjach broń ma uszkodzone zamki bądź lufy. (...)
Oferowana na aukcjach broń po drobnych naprawach czy też wymianie uszkodzonych elementów nadaje się do strzelania - przyznaje prokurator Małgorzata Bednarek, szefowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, która nadzoruje akcję CBŚ. (...)
Zamawianą przez gangsterów bronią zajmują się następnie mafijni rusznikarze, którzy naprawiają uszkodzone zamki i lufy. - Czasami wystarczy tylko zeszlifować jakiś spaw i już można z niej zabijać - tłumaczy jeden z oficerów policji. (...)


PS; ...jak wiadomo większość czeskich DEKO to zaspawane na "dębowo" monolity, ale co tam, wg. naszych "wykształconych ekspertów" ( pani Małgorzata Bednarek z pewnością do nich należy) to broń w którą zaopatruje się mafia..

-

Pozdrawiam
Źródło: poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=47675Temat: Aukro pod CBSowa lupa
" />Autorem tego dziennikarskiego gniota jest Marcin Pietraszewski. W tej chwili człowiek jest w Londynie. Do redakcji zawita za tydzień, w poniedziałek. Mam zamiar zaprosić go na moją rozprawę, aby zobaczył o czym pisze i ile złego mogą wyrządzić takie bzdury wypisywane na zlecenie prokuratorzyn.
Swoją drogą najwyższy chyba czas, aby ktoś rzetelnie opisał policyjne mistyfikacje. Przecież poziom tego, co wymyślają przekracza jakiekolwiek granice racjonalnego myślenia. Widać, że już nawet nie próbują nadać swoim działaniom pozorów prawdopodobieństwa.
Ale "ciemny lud uwierzy". '

Cały tekst "artykułu":

Chcesz kupić pistolet z tłumikiem, karabin maszynowy czy nawet karabinek snajperski? Jeżeli masz internet, Poczta Polska dostarczy ci je do domu.
Broń można kupić na stronie internetowej www.aukro.cz. To czeski odpowiednik polskiego portalu aukcyjnego Allegro. Co kilka dni można się tam natknąć na oferty sprzedaży pistoletów CZ z tłumikiem, karabinków kałasznikowa, pistoletów maszynowych Skorpion, Sten, Samopal VZ, karabinów Mauser i Welrod, a nawet karabinków snajperskich SWD. Czeskie prawo na to zezwala, bo oferowana na aukcjach broń ma uszkodzone zamki bądź lufy. W myśl tamtejszych przepisów uważana jest więc za nienadającą się do użytku, a na jej sprzedaż i kupno nie trzeba zezwolenia.

Śląskie Centralne Biuro Śledcze wykryło, że w aukcjach na czeskim portalu coraz częściej udział biorą polscy gangsterzy i kupują broń na podstawione osoby. Dla nich to idealne rozwiązanie: nie muszą organizować przemytu i obawiać się policyjnych prowokacji. Informatorzy CBŚ twierdzą, że w ten sposób zbroją się wszystkie duże gangi od Śląska po Pomorze.

- Oferowana na aukcjach broń po drobnych naprawach czy też wymianie uszkodzonych elementów nadaje się do strzelania - przyznaje prokurator Małgorzata Bednarek, szefowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, która nadzoruje akcję CBŚ.

Jak dochodzi do transakcji? Wystarczy wygrać aukcję (w większości przypadków broń jest oferowana w stałej cenie z opcją "kup teraz"), a następnie skontaktować się ze sprzedającym i umówić na dostawę. Jednak bez zgody konsulatu kupionej na aukcji uszkodzonej broni nie można legalnie wysłać w paczce (wykryją ją bowiem celnicy). Czesi przemycają ją w częściach przez granicę, a następnie pakują w kartony i nadają z poczty w polskim Cieszynie. Jako przesyłka priorytetowa w ciągu kilkudziesięciu godzin bezpiecznie dociera do odbiorcy.

- Jeżeli jest ona dobrze zapakowana i zaadresowana, nie mamy prawa sprawdzać jej zawartości - tłumaczy Piotr Pietrasz, rzecznik prasowy Dyrekcji Okręgowej Poczty Polskiej w Katowicach.

Zamawianą przez gangsterów bronią zajmują się następnie mafijni rusznikarze, którzy naprawiają uszkodzone zamki i lufy. - Czasami wystarczy tylko zeszlifować jakiś spaw i już można z niej zabijać - tłumaczy jeden z oficerów policji.

Z naszych informacji wynika, że CBŚ od kilku tygodni monitoruje na czeskim Allegro wszystkie oferty kupna broni złożone przez Polaków. Dzięki temu udało się już zabezpieczyć 47 pistoletów i karabinów maszynowych oraz jedną wyrzutnię pocisków przeciwpancernych. Ze wstępnych opinii biegłych wynika, że część tego arsenału nadawała się do użytku. W jaki sposób policjanci namierzyli odbiorców?

- Nie ujawniamy szczegółów, gdyż przygotowujemy się do dalszych zatrzymań - stwierdził podinspektor Andrzej Gąska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że podczas polowania na internetowych handlarzy, pośredników i odbiorców broni w ręce agentów CBŚ wpadli też kolekcjonerzy militariów. Jeden z nich żalił się na forum dyskusyjnym, że policjanci zdjęli mu ze ścian pięć pistoletów. Teraz grożą mu zarzuty o nielegalne posiadanie broni.

- W myśl polskich przepisów broń powinna być pozbawiona cech bojowych w sposób nieodwracalny, czyli tak, żeby nikt nie mógł jej przywrócić do sprawności - tłumaczy komisarz Krzysztof Zborowski z wydziału postępowań administracyjnych KWP w Katowicach.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
Źródło: poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=47672